Skupiny - kategorie "dospělí"

V roce 2004 vznikla zcela nová skupina stepařů – dospělých, kteří pod vedením choreografky Markéty Fixové pronikají do tajů stepařského umění.

Skupina vznikla z popudu rodičů, kteří své ratolesti provázeli na různé soutěže, i zahraniční, a kde zjistili, že v zahraničí jsou již početné skupiny stepařů, kteří se začali učit až v pokročilém věku. Tento trend se navíc v té době začal rozmáhat i v dalších velkých českých městech jako je Praha a Brno, tak proč by ne u nás!

Za první roky jsme se naučili základní stepařské údery a kroky a přitom zjistili, že to co vypadá relativně lehké, vyžaduje hodiny dřiny a opakování, než jsou všechny údery tam, kde mají být, a pak další kus dřiny, aby byl správný i rytmus každé variace. Postupně se k nám začaly přidávat i spousty nadšenců do tance a stepu mimo okruh rodičů a vytvářeli tak party pro jednotlivé roky. Takže nejen vytyčený cíl – naučit se stepovat – ale tancovat, pohybovat se, nepřibírat na váze, zlepšit fyzickou kondici, to byla odměna za hodiny v tělocvičně. Pro zaměstnané je to prostě výborný způsob relaxace, protože při stepování musíte nechat před tělocvičnou všechny problémy a plně se soustředit na rovnováhu a rytmus.

V neposlední řadě se sešla parta lidí, kterým je spolu dobře, společně chodí nejen na tréninky, ale podnikají každoročně soustředění a různé stepařské víkendy a snaží se nástrahami stepu prokousat.

Zpět