O nás

Naším hlavním zájmen, zálibou a koníčkem je step. Snažíme se však přizpůsobit jak dnešní postmoderní době, tak i potřebám každého člena klubu. Step tedy kombinujeme s různými styly tance podle zájmů a ,,apetitu‘‘ jednotlivých skupin: disco dance, hip hop, r'n'b nebo s tradičními jazzovými a swingovými prvky.

Každý "stepařský rok" probíhá obdobně. V září se sejdeme odpočinutí po prázdninách, rozhýbáváme nohy a opakujeme vše, co jsme za dlouhé dva měsíce zapomněli. Hned začínáme zároveň učit nové kroky a variace a tvoříme pro jednotlivé skupiny choreografie, které budou náplní výuky celého roku.

Do konce roku se hlavní skupina věnuje především zdokonalení stávajících choreografií, aby mohla co nejlépe reprezentovat ČR na mistrovství světa, které se koná každoročně v německé Riese, zpravidla na přelomu listopadu a prosince.

Po Vánocích nastává plesová sezóna, způsob jak zviditelnit klub a hlavně jak ukázat divákům, jak step vypadá v současnosti. Není nic lepšího než tančit a o tanec se podělit i se svým okolím.

Výběrem hudby na novou choreografii začíná naše zimní příprava na další mistrovství České republiky ve stepu, které se koná zpravidla na začátku června.

O prázdninách se podle zájmu jednotlivých skupin pořádají letní soustředění, kde dáváme důraz hlavně na procvičení techniky stepu. Díky intenzivnějším tréninkům přes soustředění je tedy možné naučit své nohy neuvěřitelným kouskům :-)